Jégkorong: Négy góllal kikaptunk, de becsülettel helytálltunk az oroszok ellen

• Linkek - 417 db

Horváth T. Zoltán
Jégkorong Klub vezetője

network.hu

A világbajnokság kezdete előtti utolsó felkészülési meccsünkön 5-1 lett a végeredmény az oroszok javára.

Mindenki a vébére koncentrál, így természetes volt, hogy vigyáztak egymásra a csapatok. Sajnos a magyar kapu már a harmadik percben benyelt egy gólt, amikor is Radulov könnyedén palánkra lapította az amúgy termetes Horváthot, Szaprikin pedig -  az egyébként klubtársának számító - Szuper Levente kapust góllal ajándékozta meg, egy léc alá lőtt bombával.

Noha a folytatásban Horváth András és Ladányi Balázs kiállítását is kivédekeztük, mégsem sikerült újabb gól nélkül kihúznunk az első harmadot: Radulov tolta bele a botját egy átadásba, ami végül betalált.

Szuper közben bravúrok sorát villantotta, a magyar válogatott pedig ötször egymás után is kivédekezte az emberhátrányt, ami azért nagy dolog a világ egyik legerősebb csapata ellen. Aztán a játék közepe felé elérkezett a mi időnk egy óriási helyzet képében: Ladányi iszonyatosat bikázott a korongba, ami a felső lécről vágódott vissza. Vastaps volt a jutalom :) Aztán sajnos az oroszok ismét gólt szereztek, miután Frolov adott egy svungot Visneyvszkij lövésének úgy, hogy azzal az újonnan kapuba állt Hetényi nem tudott mit kezdeni.

A záró harmadban aztán, 45 év elteltével (bizony, akkor voltunk utoljára eredményesek az oroszok ellen) végre learattuk a minket megérdemlő babért: egy eladott korongra Benk lecsapott, és Brizgalovnak kötényt adva beküldte a hálóba. Az örömmámort sajnos ismét kihasználta az ellenfél, és ismét háromgólos lett a különbség, ami végül négyre növekedett Kurjanov lövésével.

Összesítve: odaraktuk magunkat, nem lehet ránk panasz, és gólt is szereztünk a világbajnoknak. Csak így tovább, fiúk, tegyetek rá még egy lapáttal!

Címkék: felkészülés felkészülési meccs hoki jéghoki jégkorong magyarok magyarország mérkőzés oroszország vb válogatott